Ana içeriğe atla

Demir Adam Karakter Analizi, Sahip Olduğu Güçler, Dostları ve Düşmanları

Demir Adam Karakter Analizi 
En güçlü savaşçılardan birisi olan Demir Adam 1963 yılında Marvel Comics tarafından ortaya çıkarılan süper kahramanlardan birisidir. En popüler hayali kahramanlardan birisi olan Demir Adam’ın gerçek adı ise Tony Stark’tır. Bu karakterin ortaya çıkış hikayesi ünlü bir mucit olan Tony Stark’ın babasının silah şirketinin başına geçmesiyle başlar. İlk başlarda her şey yolunda gidiyor gibi görünse de Stark Afganistan gezisi sırasında bir terör örgütü tarafından silahlı saldırıya uğrar ve kalbinden ciddi bir hasar alır. Ölümle boğuşan Stark’ı kurtarabilmek için önemli bir cerrah olan Yinsen kalbine çeşitli mıknatıslar yerleştirir ve onun hayata tutunmasını sağlar. Bu esnada kendisini biraz toparlamayı başaran Tony Stark ark reaktörünü icat eder ve onu kullanarak güçlü bir zırh üretir. Basit yapılı olan bu zırhı giyerek daha güçlü olan Stark oradan kaçmayı başarır. İlerleyen dönemlerde bu zırha J.A.R.V.I.S. ve çeşitli füze sistemlerini de dahil eden Stark artık neredeyse yenilmez bir duruma geçer. Bu zırhı kullanarak ilk yaptığı iş kendisini vuran terör örgütünü bularak onların kamplarını tamamen yok etmek olur. Daha sonraki dönemlerde de adını Demir Adam şeklinde belirterek pek çok eylem gerçekleştirir. 
Demir Adam’ın En Yakın Arkadaşları ve Düşmanları 
Demir Adam’ın en yakın arkadaşları James Rhodes, Happy Hogan, Steve Rogers (Captain Amerika), Patriot, Pepper Potts, Bruce Banner (Hulk), Natasha Romanoff (Black Widow), Thor, Clint Barton (Hawkeye) ve Nick Fury’dir. En büyük düşmanları ise Ultron, Ezekiel Stane, Dormammu, Mandarin ve Crimson Dynamo‘dur 
Demir Adam’ın Sahip Olduğu Güçler 
Demir Adam’ın üzerinde bulunan zırh çok fonksiyonlu bir özelliğe sahiptir ve J.A.R.V.I.S. adlı özel bir bilgisayar sistemi tarafından yönetildiği için oldukça güçlüdür. Ayrıca zırhta akıllı füze sistemleri, güçlü lazerler, püskürtücü ışınlar, manyetik kalkanlar ve ayak bölgesinde uçmayı sağlayan roketler bulunur. Sürekli olarak yeni özellik eklenerek geliştirilebilen bu zırh itici motorlar, ark reaktörü ve çeşitli silahlarla da donatılmıştır. Ayrıca Demir Adam’ın zırhı kurşun geçirmez bir özelliğe sahiptir ve dışarıdan alınan darbelerin boyutu ne kadar büyük olursa olsun bunlardan kolay bir şekilde etkilenmez.    

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Google Marketing Platform Nedir?

Google MarketingPlatform henüz yapım aşamasında olmasına rağmen birçok kullanıcıyı meraklandırıyor kullanıcıların etkileşimlerini mobil uygulama'da geçen süreleri trafiğin nereden geldiğini ve en çok etkileşimin hangi sayfalar da olduğun gösteren Google Analytics buranın iskeletini oluşturan kısım. Analiz Kısmını ele aldığımızda beş farklı kısımdan oluşan Google MarketingPlatform sade arayüzüyle dikkatimizi çekiyor Surveys, Data Studio, Optimize, Google Analytics, Etiket Yöneticisi gibi farklı servislerle yayıncıların müşterilerini veya ziyaretçilerini daha iyi anlamalarını sağlayacak gibi görünüyor.Google Reklamveren için 2 farklı uygulamayla karşımıza çıkıyor Display & Video 360 ve Search Ads bu servislerin reklamverenler için ne faydası var derseniz eğer tek bir araç kullanarak Display & Video 360 ile herhangi bir medya planlaması yapmadan reklamların geliştirilmesine ölçümden optimizasyona kadar her noktaya ulaşan servis diğer servis ise Search Ads Arama Ağı Kampanyal…

YKS 2018 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2 milyondan fazla öğrencinin katıldığı YKS sınavı 1 temmuz'da gerçekleştirildi.Merakla beklenen sonuçlar ne zaman açıklanacak sınav sonuçları saat kaçta? hangi tarihte açıklanacak ? aradığınız YKS soru ve cevapları yayınlandı mı? ÖSYM YKS hakkında hangi açıklamayı yaptı?
30 Haziran ve 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'na tahmini iki milyonu geçen aday katılım sağladı. Sınavın hemen ardından 'YKS sonuçları ne zaman açıklanacak' sorusunun cevabı merakla araştırılmaya başlamıştı. ÖSYM, resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile 2018 YKS sonuçları için tarih verdi. İstediği üniversiteye yerleşme hayali kuran adayların merakla beklediği bu sorunun cevabını yazımın devamında bulabilirsiniz. YKS Soru ve Cevapları Yayınlandı mı? YKS Soru ve Cevapları ÖSYM'nin kendi internet sitesinden bulabilirsiniz. YKS Soru ve Cevapları görmek için buraya tıklayınız.
YKS Sonuçlarını Ne Zaman ve Nereden Öğrenebilirim? YKS…